Як проходить день українського ріелтора і чому його «кормлять ноги»

  • Дата публикации: 2016-10-20 10:22
  • Просмотров: 1563

Дев’ятого жовтня українські ріелтори відзначили своє професійне свято. Сьогодні хороший ріелтор − це людина, яка швидко знайде варіант нерухомості, який вас цікавить і допоможе владнати всі юридичні питання.

Поділись новиною з другом:
Як проходить день українського ріелтора і чому його «кормлять ноги»

Так як більшість з нас зустрічались з ріелторами в своєму житті, ми вирішили зустрітись з такою людиною і познайомитись з нюансами роботи ріелтора.

Агентство нерухомості «Олімп», яке працює в Вінниці з 2002 року і є перевіреним партнером DOM.RIA протягом 4 років, з радістю допомогло нам дізнатись про робочий день ріелтора. 

У призначений день приїжджаємо в офіс агентства. Нас зустрічає дівчина приємної зовнішності — ріелтор Галина Кравець. Влаштовуємось зручніше і перше про що питаємо: як проходить робочий день ріелтора?

— Офіційно наш графік з 9:00 до 18:00. Але якщо чесно, то його не передбачиш, − говорить Галина. − План на свій робочий день ми складаємо з вечора. Наприклад, завтра в мене декілька зустрічей з клієнтами, яким потрібно показати об’єкти. В перервах між ними я буду дзвонити іншим клієнтам. Дізнаюсь де, що і коли будується, здається, продається і попрацюю з оголошеннями на сайті. Десь потрібно підправити інформацію, змінити дату чи додати свіжі фото. В цей же час може з’явитись нова зустріч чи об’єкт, який потрібно подивитись. Іншими словами, ми постійно в русі.

Під час інтерв’ю нам також розказують, що ріелтор повинен розбиратись в питаннях архітектури, містобудування, законодавства, іпотек, банківських програм, страхових технологіях і інших сферах. А йдуть в цю професію люди різних спеціальностей: вчителі, лікарі, юристи… Перед тим, як їх візьмуть на роботу, подивляться не на диплом, а на ефективність спілкування. Адже саме комунікація — одна з головних вимог цієї сфери.

— Ріелтор працює на клієнта і для клієнта. Найчастіше в людей просто немає часу на самостійні пошуки нерухомості чи вони не знають, як правильно це робити, − продовжує розказувати Галина. − Ми пропонуємо два види послуг: купівлю і продаж нерухомості. Знаючи, як правильно просувати майно клієнта, агентство зобов’язується допомагати їм в цьому. Послуги, які надає агентство:

Віднедавна був великий ажіотаж на новобудови. Але зараз попит між вторинною і первинною нерухомістю вирівнюється. На сьогодні в Вінниці і області біля 12 000 об’єктів, які пропонує агентство «Олімп». Але чи всім вгодиш?

— Головне навчитись розуміти, чого саме хочуть покупці. Особисто я завжди показую порівняльно. Клієнту потрібна 1-кімнатна квартира? Я поведу його в 9-поверхівку і хрущівку. Подивлюсь на реакцію і уважно вислухаю. Якщо не подобається маленька кухня − отже, хрущівки більше не показую. Я розумію, що потрібно продати об’єкти, але ж навіщо витрачати час покупців і свій, якщо вже знаєш, що такі варіанти не влаштовують? − пояснює ріелтор.

Вже рік на DOM.RIA можна продавати перевірені квартири. Інспектор RIA особисто фотографує кожну кімнату і види з вікон, робить панорамні фото 360, перевіряє документи, метраж, ціну, поверх і стан ремонту. Оголошення з перевіреними квартирами і будинками отримують статус «Перевірене оголошення».

— В нас також є квартири і будинки зі статусом «Перевірене оголошення». Це дуже зручно, адже людина довіряє цій інформації і може одразу ж розглянути всі деталі на панорамних фото 360. Панорамні фото 360 − чудова можливість для покупців зекономити час і побувати в квартирах, що продаються, не виходячи з дому. А для нас зручно показувати покупцям вживу саме ті об’єкти, які їм дійсно цікаві.

«Ріелтора ноги кормлять». І дійсно, для того щоб продати який-небудь об’єкт, їм доводиться побігати: спочатку потрібно знайти покупця, подати оголошення, провести багаточисленні покази. І лише потім взятись до заключення угоди − тут вже починається біганина по інстанціям.

Комісія агента зазвичай залежить від вартості об’єкту і ступеню складності продажу виставленого об’єкту. Наприклад, якщо продавець хоче продати квартиру в короткі терміни, то комісія, звичайно, буде вища.

Ми вирішили дізнатись, які робочі речі постійно носять в своїй сумці ріелтори. Галина дістала зі своєї сумки 11 речей, які постіно з нею і розказала, для чого вони потрібні.

Дякуємо агентству «Олімп» і окремо Галині за цікаву бесіду про будні і секрети роботи ріелтора. Тепер весь робочий день ріелтора для покупців як на долоні, як і перевірені квартири і будинки з панорамними фото 360 на DOM.RIA.
 

наверх
Листайте влево
для просмотра следующей новости