Регулирование тепла и воды – это не только установление тарифа, а и проверки использования средств и защита прав потребителей. Не факт, что в декабре цена на газ поднимется, а цена на распределение как раз и будет зависеть от цены на тариф. Об этом в эфире «Завтрака с 1+1» рассказала член комиссии по регулированию политики в сферах энергетики и коммунальных услуг Ольга Бабий, передает УНН.
«У нас є поняття регулювання – це не тільки встановлення тарифу. Коли Кабмін запропонував ВРУ передати все регулювання тепла і води на місця, вони думали, що це тільки тариф. Але у регулюванні є ще дві функції. Це перевірка, як використовують монополітику та кошти тарифу, чи за призначенням. І друга частина регулювання – це захист споживача, коли споживач може поскаржитися до якогось арбітра (зараз це НКРЕКП) за незаконну платіжку, за перевищення повноважень монополіста щодо нього», – сказала Бабий.
Также она добавила, что передавать регулирование на места сейчас рано, потому что не все органы местного самоуправления к этому готовы.
По словам Бабий, Нацкомиссия сейчас регулирует всего 40% рынка тепла и 50% рынка воды, все остальное – регулируется на местах. По ее мнению, на местах часто злоупотребляют таким положением.
Бабий также рассказала о структуре тарифа на газ, отметив, что цена за распределение зависит от цены на тариф.
«Не факт, що ціни у грудні місяці піднімуться. Тому що та ціна на газ, як на товар, яка вже зараз існує, скоріш за все, залишиться на тому самому рівні. У нас з 1 січня 2020 року ціна на газ ринкова. А коли ми говоримо про ціну розподілу газу, як товару, ви отримуєте дві платіжки – одна платіжка газ, одна платіжка розподіл. Розподіл може дорожчати і на його вартість вплине саме та ціна газу», – сказала Бабий.
Бабий добавила, что у разных поставщиков цена газа колеблется от 6 до 8 тыс. грн. Отделение поставки и распределения газа, как товара, дало людям возможность выбирать газ, как товар, значительно дешевле.
Прокомментируйте первым