Плани українців щодо нерухомості: результати опитування аудиторії Назад

Плани українців щодо нерухомості: результати опитування аудиторії

Аналітичний центр DIM.RIA у травні провів опитування серед користувачів. Їм пропонували відповісти на запитання щодо планів купівлі та оренди нерухомості. В опитуванні взяли участь понад 1500 українців.

Серед українців, які взяли участь в опитуванні DIM.RIA, 10% знаходяться за кордоном, 20% – переїхали до більш безпечного регіону України, а 70% наразі перебувають в рідному місті.

Із учасників опитування, які знаходяться за кордоном, 87% планують повертатись в Україну. Також 62% українців, які переїхали до більш безпечного регіону, планують повернутись додому.

Серед усіх опитаних, 61% зазначили, що планують купувати нерухомість у рідному місті, 15% – в іншому регіоні України, а 12% – за кордоном.

Стосовно типу житла для купівлі, 36% розглядають приватний будинок, а 35% – вторинну нерухомість і 22% – житло в новобудові.

А от якщо розглядати оренду, то 44% надають перевагу вторинному житлу, 29% – житлу в новобудові, а 11% – приватному будинку.

Щодо бюджету на купівлю житла, 39% зазначили, що готові витратити на від 10 до 25 тисяч доларів США, а 34% – від 30 до 50 тисяч доларів США. Додамо, що за результатами аналогічного дослідження, проведеного у 2022 році, 32% – орієнтувались на бюджет від 10 до 25 тисяч доларів США, а 37% – від 30 до 50 тисяч доларів США.

Що стосується оренди житла, 58% опитаних розраховують на бюджет від 5 до 10 тисяч гривень, а 30% – від 10 до 15 тисяч гривень.

60% опитуваних відповіли, що готові співпрацювати з рієлторами при операціях з нерухомістю. Частина українців, які мають протилежну думку, зазначали, що: не готові платити велику комісію, можуть знайти нерухомість самотужки або ж не впевнені, що рієлтори пропонують саме ті об’єкти, що розміщують в оголошеннях.

Наша аналітика ще раз доводить: ринок нерухомості відновлюється, а отже українці тримаються, планують і вірять у Перемогу.

Аналітичний центр DIM.RIA 

Прокомментируйте первым

Добавить комментарий к статье