Осінь 2024 на ринку нерухомості: чи відрізнялася вартість пропозицій та сума реальних угод — дослідження DIM.RIA та АФНУ Назад

Осінь 2024 на ринку нерухомості: чи відрізнялася вартість пропозицій та сума реальних угод — дослідження DIM.RIA та АФНУ

DIM.RIA та Асоціація фахівців з нерухомості України провели спільне дослідження ринку нерухомості за осінній період. Ми разом проаналізували, як змінювалась ціна у пропозиціях з продажу та оренди житла, а також виокремили суми, за якими зрештою покупці й орендарі укладали угоди з власниками.

Первинний ринок

Пропозиція

Станом на кінець листопада 2024 активними є відділи продажів у 77% новобудов. Протягом осені в Україні здали в експлуатацію 40 новобудов на 72 секції: з них найбільше у Київській області (без урахування м. Києва)  – 12 новобудов, у Львівській області – 8 новобудов, у столиці – 5 обʼєктів.

Ціни

Середня вартість за один квадратний метр у доларі протягом осені зросла майже у кожній області України. Найбільш стрімкий ріст цін аналітики відзначили у Рівненській, Миколаївській, Закарпатській та Вінницькій областях – +5-7% у доларі за три місяці. Найдорожчим на первинному ринку лишається Київ з середньою ціною $1 341 за м².

Попит

Протягом осені аналітики DIM.RIA відзначили значне пожвавлення інтересу до первинного житла серед користувачів у центральних та деяких західних областях. Порівняно з літом, найсильніше кількість пошукових запитів, повʼязаних з новобудовами, зросла у Черкаській області (+15%).

Вторинний ринок

Ціна

Восени 2024 ціна, яку вказували власники однокімнатного житла у своїх пропозиціях продажу, зросла у більшості областей. Найсуттєвіше подорожчання відбулось у Закарпатській та Рівненській областях (по +19%). Чернівецька, Київська, Хмельницька та Полтавська області повністю зберегли ціни на вторинне житло на рівні кінця літа. Здешевлення відбулось переважно в тих областях, що наближені до кордону з країною-агресором. 

Якщо розглядати столицю детальніше, найдорожчим, з огляду на ціни у пропозиціях, лишаються Печерський ($132 тис.) та Шевченківський ($98 тис.) райони.

Якщо розглянути суми угод, укладених на ринку нерухомості Києва у листопаді, найдорожчими також будуть Печерський та Шевченківський райони. Проте, за даними Асоціації фахівців з нерухомості України, купують там за нижчими цінами: у середньому, за $98 тис. продаються однокімнатні квартири на Печерську та за $82 тис. – у Шевченківському. 

Середня сума угоди з купівлі-продажу однокімнатної квартири по всіх районах Києва становить $69 тис., в області – $64 тис.

У вересні-листопаді в більшості областей інтерес користувачів до вторинного житла пожвавився. Найбільший приріст пошукових запитів відбувся у Волинській та Чернівецькій областях (+40% та +39% відповідно). У столиці купівлею вторинного житла цікавились на 7% менше порівняно з літом, у Київській області – на 3% більше.

Кількість відгуків користувачів традиційно перевищує кількість доданих оголошень. У столиці попит є активнішим за пропозицію більш як вдвічі.

Ринок оренди 

Пропозиція

На ринку оренди, порівняно з серпнем, кількість пропозицій житла в оренду зросла у більшості областей. Найбільший приріст – у Хмельницькій, Одеській та Харківській областях. 

Ціна 

Найдорожчою локацією для оренди квартири залишається Київ з середнім цінником 17 918 грн за однокімнатну квартиру. Протягом осені середня вартість однокімнатної квартири в столиці знизилась майже на 300 грн. Подорожчали найбільше Чернівецька (+32%) та Закарпатська (+17%) області. 

Власники житла в столиці дають змогу обрати житло на різний гаманець залежно від району: від 11,7 тис. у Деснянському районі до 22,3 тис. грн у Шевченківському.

Та за аналітичними даними Асоціації фахівців з нерухомості України у деяких районах угоди зрештою укладають за нижчими сумами. Так, у Деснянському районі у листопаді в середньому винаймали однокімнатну квартиру за 10 тис. грн, у Святошинському – за 12 тис. грн, у Дніпровському – за 13. 

Інтерес

Кількість відгуків на пропозиції оренди у вересні-листопаді в Києві кратно перевищувало кількість пропозицій, які додавали власники на маркетплейс. Аналогічна ситуація продовжувала спостерігатись й у решті областей України.

Прокомментируйте первым

Добавить комментарий к статье