Об'єднання заради перемоги. 
Всеукраїнська конференція DOM.RIA & Ріелт-Fest 
зібрала 250+ фахівців з нерухомості України Назад

Об'єднання заради перемоги. Всеукраїнська конференція DOM.RIA & Ріелт-Fest зібрала 250+ фахівців з нерухомості України

З моменту повномасштабного вторгнення в Україну ринок нерухомості відреагував досить серйозними змінами. Якими саме та як працювати в нових умовах – розповіли спікери на Конференції DOM.RIA.

Вперше за всю історію івентів DOM.RIA, ми не просто об’єдналися з організаторами щорічного фестивалю Ріелт-Fest. Ми поставили собі мету — провести потужний захід для фахівців з нерухомості, підтримати їх і зарядити новим імпульсом для подальшого руху в теперішніх реаліях і розвитку ринку в майбутньому. Щоб підвищити ефективність та рівень корисності для гостей, програма конференції була розпланована аж на три дні. 

Перший день був виключно офлайн у рідному місті RIA.com – Вінниці. Спеціалісти з нерухомості відвідали місце, де б'ється серце DOM.RIA. Там їм провели екскурсію і  познайомили з творцями проєкту. Крім того гості отримали чудовий заряд на наступні дні завдяки командній грі, де всі мали можливість побрейнштормити і, звісно, насолодитися спілкуванням офлайн.

Наступний день Конференції проходив у змішаному форматі онлайн та офлайн. Ми були дуже раді вітати понад 160 людей в залі та декілька сотень в прямій трансляції. Загальна концепція цьогорічного заходу – «Єдність ринку нерухомості заради Перемоги» — була присвячена українській сміливості і тим, хто наближає нашу країну до перемоги.

Другий день знакової події на ринку нерухомості від сміливих та для сміливих проходив в онлайн форматі. Він був не менш цікавим, так як учасникам вдалося послухати доповіді 11 спікерів, серед яких були досвідчені ріелтори та експерти з інших сфер. 

Вже вкотре DOM.RIA збирає найкращих спікерів та бізнес-тренерів, тож пропонуємо розглянути докладніше, що відбувалося у залі та про що говорили зі сцени.

 
«Сміливість – це наша суперсила». Відкриття Конференції 

Відкрила захід заступниця маркетинг-директора з питань корпоративних комунікацій RIA.com Міла Курбатова. Впродовж своєї доповіді вона привітала всіх учасників і подякувала їм за сміливість, довіру і професіоналізм, а також наголосила, що ми продовжуємо працювати згідно зі своїм Маніфестом — перевіряти нерухомість, щоб українці купували житло безпечно.

«Хочеться, щоб люди могли безпечно купувати нерухомість, щоб все було максимально прозоро».

З 24 лютого Інспектори DOM.RIA перевірили понад 10 000 об’єктів нерухомості на вторинному ринку та понад 500 новобудов. Також ми запустили перевірку нерухомості за допомогою відеодзвінка, щоб навіть під час воєнних дій, українці мали змогу обирати житло безпечно.

Об’єднати фахівців ринку нерухомості та підтримати перевірених людей — головна мета конференції. А підтримати українців у цей складний час — наш обов'язок. Саме тому всі кошти за квитки будуть перераховані у національний реабілітаційний центр «НЕЗЛАМНІ» на благодійний проєкт «Протези для незламних». Більше ніж 150 000 грн підуть на придбання та встановлення найкращих біонічних протезів для військових та цивільних, які втратили кінцівки під час повномасштабного вторгнення.

Далі на сцену вийшла Ірина Кіркіна, продюсерка щорічного фестивалю для ріелторів «Ріелт-Fest», і привітала гостей поетичними рядками та мудрістю від Любомира Гузара.

Крім організаторів, гостей зі сцени привітали Юрій Піта, президент Асоціації фахівців з нерухомості України, Лариса Ставинога, перша віце президентка Сспілки фахівців з нерухомого майна України, і Вікторія Теслицька, президентка FIABCI-УКРАЇНА. 

 
Анна Кирій про тренди архітектури й будівництва в умовах воєнної України

Анна Кирій, архітекторка, заступниця голови Архітектурної палати України, почала виступ з того, що визначила загальний тренд сьогодення — всі роблять все. Ще ніколи в Україні не було стільки благодійних фондів та розробок різноманітних проєктів на майбутнє, навіть тих, які ніхто не замовляв. Тобто ми відчуваємо, що треба щось робити, і кожен намагається зробити свій вклад.

«Терапія для архітекторів під час війни — думати про те, як це буде».

Також Анна розповіла про те, як відбувається комунікація з органами державної та місцевої влади, поділилася висновками після конференції в Лугано (Швейцарія) та більш докладно зупинилася на тому, як відбудовуватиметься Україна. Як приклад вона привела Варшаву, яку відбудували за чотири роки

«Місто — це не башти та стіни. Це символи, люди, зв’язки».

На закінчення лекції Анна наголосила, що дуже важливо правильно поєднати довгострокове мислення та короткострокові дії. Адже тимчасовим рішенням без глобального контексту варто сказати «Ні».

Далі за програмою пройшов круглий стіл з фахівцями ринку, присвячений трендам, ризикам та потенціалу нерухомості сьогодення. Спеціалісти обговорювали «панічний ринок» березня-квітня, коливання цін в різних регіонах та які можливості існують сьогодні для продавців та покупців нерухомості в Україні.

 
Віктор Фурдіяка про етичні засади роботи рієлтора під час війни

Голова Івано-франківського відділення АФНУ, керівник рієлторської компанії Domolux розповів про волонтерський рух рієлторів у місті, який розгорнувся з початку повномасштабного вторгнення:

 • 65 рієлторів волонтерів;
 • 400+ квартир заселено безоплатно;
 • 100 000 грн спонсорський фонд на оренду житла біженцям.

Він наголосив на тому, що у рієлторів є своя «присяга Гіппократа» та поділився досвідом Івано-франківська у боротьбі з мародерством та недобросовісними працівниками ринку нерухомості.

«Соціальна відповідальність агента з нерухомості — допомагати нашим людям».

Спікер висловив щиру подяку адміністрації АФНУ, яка закликала всіх членів асоціації не зловживати комісією та не заробляти на біді людей. Наостанок Віктор ще раз наголосив на соціальній відповідальності кожного українця під час війни та зокрема всіх рієлторів і відповів на запитання з залу.

 
Ярослав Задерей про роботу агенції нерухомості до та під час воєнних дій

Ярослав Задерей — директор агенції нерухомості Авангард, головний офіс якого розташовано в Дніпрі, але філії відкриті в багатьох інших містах України. В своїй доповіді він торкнувся питань структури роботи та приросту прибутку в процентах.

Крім цього він повідомив про кількість угод в Україні, яку вони закрили протягом другого кварталу 2022 року:

 • купівля-продаж квартир — 13% від відповідного періоду того року;
 • купівля-продаж земельних ділянок — 16% від відповідного періоду того року

«В Україні працює 4917 нотаріусів, до повномасштабного вторгнення їх було 6560». 

Спікер також торкнувся питань підбору персоналу в їх агенції персоналу та поділився алгоритмом виведення на першу-другу співбесіду. Зокрема, дуже цікавою була інформація про впровадження в роботу ботів, формування загальної бази об’єктів та інтеграції CRM з місцевими рієлторськими сервісами.

Під кінець лекції Ярослав розповів про систему мотивації, яка працює в агенції: ставки, бонуси та проценти від валового доходу.

 
Олександр Ляшук про рієлторський бізнес під час війни

Олександр Ляшук — це власник АН Цитадель, член всеукраїнської національної ради АФНУ та сертифікаційної комісії з м.Рівне. Його лекція була присвячена трансформації роботи рієлтора під час війни та на чому саме при перевтіленні бізнесу все тримається. 

«Перший тиждень після повномасштабного вторгнення ми завмерли, а потім розпочалася бурхлива діяльність»

В тому числі він розповів про інструменти, які використовує його агенція нерухомості та що допомагає їм розвиватися в цей час.

 
Оксана Яринич про специфіку роботи рієлтора із первинною нерухомістю

Експерт з нерухомості та адвокат, Оксана Яринич проводила інтерактивну доповідь про роботу рієлторів із забудовниками та як змінюються ці відносини на фоні воєнних дій в Україні. Активність в залі підтверджувала актуальність обраної теми, тож між спікером та гостями Конференції виник цікавий діалог щодо роботи на первинному ринку.

Також в доповіді Оксани Яринич було багато корисних моментів щодо того, як вплинула війна на ринок зі сторони інвесторів, а також зі сторони забудовників.

«Зараз різко впали продажі на первинному ринку, тому забудовники будуть більш зацікавлені в роботі рієлторів».

Спікерка зробила великий акцент на тому, як рієлтор може допомогти клієнту обрати житловий комплекс та на які документи варто звернути особливу увагу. Адже саме обізнаність рієлтора в юридичній сфері, в документах та здатність відповідати на численні питання щодо оформлення угоди цінуються зараз та залишаться цінними й надалі для клієнтів.

«Потрібно вкладатися в свій особистий бренд щоб стати тим, кому люди довіряють.

Наостанок, Оксана Яринич надала дієві аргументи, які допоможуть рієлтору переконати клієнта в купівлі саме первинної нерухомості та ще раз наголосила на необхідності розвивати особистий бренд щоб мати довіру потенційних клієнтів.

 
Валентин Касюн про кризу ефективності в продажах

Валентин Касюн проаналізував 50 тисяч+ дзвінків у рамках співпраці зі 100 компаніями у п'яти країнах. Бізнес-тренер, засновник компанії GoodOK.ai та премії DZWINNER, запропонував учасникам реальні кейси, на прикладі яких були опрацьовані основні проблеми та причини зниження ефективності.

«Надмірне бажання продати, а не допомогти, зчитується клієнтом».

У своїй доповіді Валентин:

 • торкнувся теми метафізики та містичності, яка супроводжує нас у повсякденному житті;
 • дав список книг, які можуть допомогти осягнути термін успіху та досягти його;
 • розглянув особливості комунікацій.

«Доведеться ризикувати та брати відповідальність за свої рішення, або ти назавжди залишишся посередністю».

Спікер поєднав в доповіді безліч корисних відсилань до поп-культури, видатних вчених і винахідників та їх вплив на загальний стан комунікації між людьми. 

 
Анастасія Владичинська про те, як рієлтору працювати з клієнтами під час війни

Анастасія Владичинська — експерт №1 з сервісу в Україні, професійний речник Національної асоціації спікерів у Нью-Йорку, суддя європейських та північноамериканських нагород найбільш клієнтоорієнтованих компаній. Анастасія розповіла учасникам Конференції про те, що зараз клієнти особливо гостро почали сприймати як прості людські відносини, так і заборони та штрафи.

«Українці прямо зараз ламають піраміду Маслоу, бо ми розвиваємося та працюємо без відчуття безпеки».

Спікерка наголосила, що одна з важливих частин роботи сьогодні — визначення мети. Чи то зберегти команду, чи втримати клієнтів, чи перечекати обставини. Вона підкреслила важливість неформальної та обережної комунікації з клієнтами, адже перш за все всім нам необхідна поряд людина, а не робот-продавець.

«Не треба брати війну як виправдання».

Анастасія привела в доповіді багато кейсів, як можна зіпсувати собі репутацію через відданість стереотипам і відсутність знань про клієнтів. Вона закликала постійно бути в контакті з аудиторією та замість гіпотез — питати прямо про доцільність своїх продуктів.

Наостанок спікерка знову наголосила про надважливість хороших відносин з клієнтами, співробітниками та постачальниками, оскільки від цього залежить успіх угоди. 

Саме так завершився другий день Конференції DOM.RIA та Ріелт-Fest 2022. Але на цьому сам захід лише набирав обертів, адже на третій день до нашого онлайн-формату крім українських експертів долучилися спікери з-за кордону.

Третій день розпочався з аналітики ринку нерухомості, яку DOM.RIA вже традиційно готує і презентує фахівцям ринку.  

 
Віталій Поберезький про аналітику ринку від DOM.RIA

Він розповів про те, як повномасштабне вторгнення вплинуло на загальний попит в нерухомості, а також продемонстрував те, що на сьогодні ми можемо спостерігати поступове відновлення ринку від 24 лютого. 

Також він наголосив на висхідній довірі покупців до Перевірених пропозицій та показав наочно, що тільки за серпень 2022 року DOM.RIA опрацював понад 10 тисяч заявок на перевірку по Україні, з яких вже 38% – за допомогою відеодзвінків. Наостанок Віталій показав результати опитування щодо планів українців стосовно житла після перемоги. Він також відмітив, що 47% українців, які виїхали з рідного міста, не планують повертатися додому до завершення бойових дій.

Після цього розпочався блок рієлторів-волонтерів, в якому взяли участь волонтери з Сум, Києва та Кривого рогу. Модерував бесіду Ігор Балака. Мова йшла про те, як рієлтори взагалі прийшли до волонтерства, як цей процес проходить зсередини та на що можна звернути увагу, якщо знати куди дивитися. Також вони розглянули важливість зворотного зв’язку, проблеми волонтерського вигорання та що потрібно робити далі, щоб їх діяльність була ще ефективнішою.

 
Алія Серікпаєва про співробітництво спеціалістів ринку нерухомості Казахстану та України

Голова офісу FIABCI у Центральній Азії, Алія Серікпаєва, розпочала з того, що у сфері девелопмента відчувається стійкий дефіцит співробітників. Ринку потрібні менеджери з фінансів, концептологи, технічні працівники та керівники в різних напрямках. Після цього Алія перерахувала основні больові точки ринку, зокрема:

 • відсутність терміну «комерційна нерухомість»;
 • відсутність спеціальності в реєстрі;
 • сприйняття спеціаліста з нерухомості як професії;
 • відсутність навчальних платформ тощо.

Наостанок спікерка розповіла, які кроки робляться нею та її командою для розв’язання цих проблем ринку та висловила надію, що наші країни й надалі плідно співпрацюватимуть у сфері нерухомості.

 
Сопон Порнчокчай про ціни на нерухомість під час війни

Голова FIABCI Таїланду, Сопон Порнчокчай, висловив надію, що вже зовсім скоро ми всі будемо жити в мирі. Він привів аналогію з іншими країнами, де відбувалися воєнні дії та наголосив, що навіть хрестові походи, які тривали по 100 років, мали своє закінчення.

«У воєнний час нерухомість може втратити до половини своєї ціни».

Спікер сказав, що базуючись на прогностичних даних, що в них є, можна очікувати періоду відновлення, який триватиме стільки ж, скільки тривало безпосереднє лихо. Тобто якщо війна триватиме два роки, то й на відновлення та на відбудову також знадобиться два роки. Після цього Сопон надав дані, в яких було враховано рівень капіталізації та підраховано приблизний час для виходу на довоєнний прибуток.

 
Міндаугас Статулевічус про поточну ситуацію на ринку нерухомості Литви 

Міндаугас Статулевічус, експерт з нерухомості з 17-річним досвідом, на початку доповіді запевнив, що Литва як і інші країни Балтії готові разом з Україною бути на передовій та відбудовувати її. Адже уряд Литви вже почав виділяти кошти на розробку проєктів та дослідження регіонів, де вони можуть найбільш ефективно відбудовувати Україну.

«Складні часи — найкращий час для інвестицій»

Спікер наголосив, що в березні був момент невпевненості як і у випадку з COVID-19, ринок реагував паузою, бо навіть ті угоди, які вже були заплановані, гальмувалися. Інвестори також призупиняли свою активність через непевність в майбутньому та потенційну небезпечність регіону. Що стосується сьогодення та прогнозів на майбутнє, вже сьогодні експерти Литви бачать, що кредити дорожчатимуть, що може уповільнити загальний ринок нерухомості на рік-півтора.

Міндаугас завершив свою промову сподіваннями, що коли війна в Україні завершиться, ситуація в Литві також стане спокійнішою та оптимістичнішою.

 
Андрій Пасенко про спадкування в період воєнного стану

Після невеликої перерви Конференцію продовжив спікер адвокат, віцепрезидент СФНУ та співзасновник АН Юнітал, Андрій Пасенко, який розповів про особливості процедури спадкування в період війни.

У своїй доповіді спікер прояснив терміни «спадщина», «спадкоємець» тощо, а також перерахував всі юридичні нюанси, які необхідно знати спеціалістам з нерухомості для роботи з цією темою. Наприкінці Андрій Пасенко підкреслив зміни, які відбулися у законодавстві у зв’язку з воєнним станом: подовжений термін прийняття спадщини, можливість відкриття спадщини у будь-якому окрузі тощо.

 
Ірина Щучко про продаж закордонної нерухомості без виїзду за кордон

Експертка з первинного ринку нерухомості та власниця агенції нерухомості, Ірина Щучко, розповіла про те, як з травня запустила новий напрям у своїй роботі — купівля нерухомості за кордоном. Вона наголосила, що для цього необхідне бажання рієлтора та час для вивчення нових об’єктів та закордонного ринку. 

«Продавати Одесу чи продавати Туреччину — немає великої різниці». 

Вона привела три основні моделі, які можна обрати:

 • знаходитися за кордоном та зустрічати там клієнтів;
 • знаходитися в Україні та передавати партнерам за кордоном клієнтів;
 • знаходитися в Україні та літати разом із клієнтами за кордон.

Також спікерка підказала, як обрати країну для діяльності та на що звернути увагу при цьому: легкість ліцензування діяльності, інтерес українців до країни тощо. Наостанок Ірина поділилася важливими деталями, які важливо знати до початку роботи: як отримувати комісію від забудовника за кордоном, скільки можна заробити та які процентні ставки прийняті для рієлторів у різних країнах.

 
Анна Тодорова про особливості продажу закордонної нерухомості для українських рієлторів

Маркетолог агенції нерухомості Європа, Анна Тодорова, куратор напряму купівлі-продажу закордонної нерухомості, надала чек-ліст з продажу для рієлторів з України. Спікерка у доповіді підіймала теми партнерства та людяності, а також відповідала на питання як перетворити свій бізнес на мережу співпраці.

«Люди купують у людей»

Надважливим в будь-якій угоді, наголошує Анна, є розмова та контакт. Необхідно бути на боці партнера та питати, якщо щось лишається незрозумілим. І, звісно, знову лунали заклики піклуватися один про одного, адже купівля-продаж відбувається лише там де є довіра та партнерські відносини.

 
Максим Маршал про перший контакт з покупцями та орендарями нерухомості 

Експерт-практик з побудови та реорганізації агенцій нерухомості, Максим Маршал розповів про те, як рієлтор може зекономити до 90% свого робочого часу, просто не беручи в роботу кожен клієнтський запит. Він наголосив, що саме через немотивованих клієнтів спеціаліст може дуже багато працювати, але при цьому нічого не заробляти.

В своїй доповіді Максим запропонував розрізняти три критерії, яким відповідають клієнти: потреба, терміновість і гроші. За цими критеріями і розрізняють холодних, теплих і гарячих клієнтів. За такою схемою спікер пропонує віддавати 80% пріоритету гарячим клієнтам і лише 5% — холодним.

 
Світлана Сахно про те як працює сучасний відео контент

Спікером, який закривав Конференцію, стала Світлана Сахно, консультант з інвестування, експерт з інвестування в нерухомість Одеси та Дубаї. Її доповідь була про те, як можна закрити угоду лише за тридцять секунд за допомогою відеоформату, адже, як зізналася сама спікерка — більшість її угод закриваються саме так.

«Найкраща інвестиція — в самого себе».

У лекції гості Конференції змогли знайти відповіді на питання:

 • що робить відео інструментом продажу;
 • різновиди та стратегії контенту;
 • онлайн-майданчики.

Світлана наголосила на тому, що продають саме емоції та повторила те, що вже кілька разів лунало з онлайн-сцени Конференції, що довіра — запорука успіху.

«Відео, яке продає — це відео, яке покаже, що буде після того, як клієнт придбає нерухомість».

Також під час доповіді Світлана надала приклади контенту, що продає та підказала, яке відео підійде для клієнтів із різними типами цінностей.

Ми дуже раді тому, що змогли цього року не лише зустрітися в офлайн-форматі, а й провести потужну конференцію спільно з Ріелт-Fest, де фахівці з нерухомості змогли нарешті побачитися, обійнятися, надихнутися новими ідеями і отримати максимум заряду і енергії. Саме це надає команді DOM.RIA впевненості і потужності будувати перевірене майбутнє, і вірити — ми все переможемо. Слава — Україні! Героям — Слава!

Прокомментируйте первым

Добавить комментарий к статье