Єдність ринку новобудов заради перемоги: як пройшла експертна платформа DOM.RIA для забудовників України

2022-12-15 16:34

8 грудня DOM.RIA провів експертну онлайн платформу для забудовників України, присвячену єдності ринку новобудов заради перемоги. Підсумки та основні тези одного з найголовніших івентів року у сфері первинної нерухомості.

DOM.RIA багато років поспіль проводив офлайн і онлайн івенти для представників первинного ринку України. Серед заходів були конференції, спрямовані не лише на об’єднання спільноти, а й на навчання. У 2022 DOM.RIA вирішив створити новий формат —  першу експертну онлайн-платформу DOM.RIA для забудовників.

На заході представники забудовників і спікери: 

Тож як це було – читайте далі.

 
«Перевіряти нерухомість – це наша місія». Відкриття онлайн-платформи

Відкрила онлайн-платформу заступниця маркетинг-директора з питань корпоративних комунікацій RIA.com Міла Курбатова. Вона розповіла про те, що з 24 лютого DOM.RIA не зупиняли роботу ні на день, і за цей час перевірили більше ніж 2000 будинків, майже 600 новобудов, а ще – запустили сервіс онлайн і відеоперевірки ходу будівництва.

«Сміливість – це наша суперсила».

Крім цього, експерти DOM.RIA:

Заради перемоги України в різні фонди ми передали вже 5 млн грн, і тепер маємо нову мету, про яку також розповіла Міла під час відкриття нашого заходу.

 
Анна Кирій про досвід відбудови європейських міст після Другої світової війни

Анна Кирій, архітекторка, заступниця голови Архітектурної палати України, почала виступ з демонстрації світлини Хіросіми, міста, що було зруйновано вщент і відбудовано згодом. Загалом, доповідь була присвячена чотирьом містам та контекстам, в яких вони були відбудовані. Це вже згадана Хіросіма, а ще Варшава, Роттердам і Лондон.

Анна розповіла про ті моменти, які важливо перейняти, як досвід, для відбудови міст після війни, а також те, що точно не варто наслідувати. Як приклад того, на що рівнятися не треба вона привела насильницьку експропріацію приватного майна, яка хоч і дозволила максимально швидко відновити Варшаву, проте не є справді вдалим рішенням для сучасної України. А в Роттердамі таким прикладом стала повна відсутність збереження історичного надбання. Місто справді зробили більш сучасним, проте, як сказала спікерка: «тих, хто бачив справжній Роттердам, вже майже не лишилося в живих».

 «Модернізм – не лише мода, а й необхідність».

Також під час виступу Анна навела приклади, коли війну було використано для розв’язання проблем міста. Тобто відбудова вже враховувала не лише повернення до первісного вигляду, а й модернізацію. Це відбулося, зокрема у Варшаві, де, до початку війни індустріальні об’єкти були розташовані дуже близько до житлових масивів, що дуже погано впливало на життя містян. Під час відбудови архітектори врахували таку проблему, і віднесли промисловість якомога далі. Крім цього, було складений цілий список проблем (занедбана річка, недостатність публічних просторів та громадських місць тощо), згідно з розв’язанням яких і було розроблено планування відбудови.

«Громаду потрібно залучати одразу, а не за декілька років, коли вона вже втратить інтерес».

Наприкінці доповіді спікерка наголосила на тому, що в Україні не вистачає раціоналізації містобудівного законодавства та повноцінної участі громадськості. Саме ці складові дозволили б бізнесу будувати активніше та ефективніше. За словами спікерки, навіть хороша комунікація не замінить повноцінної участі громадськості.

Так пройшов перший виступ на онлайн-платформі, як зазначила сама Анна – це була рефлексія і така собі подорож-прогулянка чотирма містами, які можуть стати взірцем для України.

 
Олексій Просніцький про шляхи розвитку будівельного ринку

Олексій Просніцький, директор провідної української консалтингової компанії «LEO Consulting», почав свою доповідь з тем ефектності та ефективності. Як сказав спікер, якщо з першою у брендів як правило немає жодних проблем, то ефективність є куди піднімати. І те, що в цьому допомагає: новітні технології.

Саме в них, за його словами, ключ до успіху. Адже не можна залишатися осторонь технологічного прогресу і змін в загальній економіці. В рамках цього не обійшли осторонь і тему 3D-будівництва, яка з кожним роком стає все популярнішою не лише у сферах автопрому чи медицини, але й у будуванні житла.

«Без інноваційного підходу більшість компаній опиниться в забутому минулому».

Наступним кроком Олексій звернув увагу гостей онлайн-платформи на те, що інновація – це не лише технології, а й питання управління компаній. З огляду на це Олексій детально розглянув, на що варто звернути увагу під час побудування проєкту. Основні складові якісного фундаменту будь-якої організації це: процеси, команда, інструменти, культура і стратегія. І в рамках цих процесів дуже важлива матрична організація, де керівники стають окремим кластером. Тобто існують окремі керівники проєктів, які підпорядковуються РМО і вищому керівництву.

«Перехід на сучасні способи комунікації зекономили компанії 40% часу».

Крім цього, спікер розповів, які інструменти варто використовувати під час організації проєкту та формування звітності. Ними стали:

«Дуже дорого – мати хаос в компанії».

Також Олексій провів глядачів крізь тему важливості комунікації всередині компанії, за його словами: «комунікація – це кров компанії», адже без неї інформація губиться, дані застарівають і вести бізнес є неможливим. Як приклад сучасного інструменту він навів Microsoft Teams. 

Наостанок у своїй доповіді спікер наголосив на тому, що кожна людина в компанії має розуміти вигляд робочих процесів та шлях їх виконання. Адже без стратегії та відповідей на основні питання (хто, коли, де тощо) ми не розумітимемо, куди рухаємося.

 
Оксана Яринич про нововведення в законодавстві, яке стосується первинного ринку нерухомості

Експерт з нерухомості та адвокат, Оксана Яринич провела виступ, в якому висвітлила законодавчі акти, що набувають змін просто зараз. Зокрема спікерка наголошувала на тому, як ці зміни впливатимуть на девелоперів України та на інвесторів. Так, наприклад, закон «Про гарантування речових прав на об’єкти нерухомого майна, які будуть споруджені в майбутньому» став першим кроком, покликаним захистити інвесторів. 

Читати публікацію DOM.RIA про «Закон про гарантування речових прав: думка експертів».

Крім цього, Оксана розповіла деталі про зміни в оподаткуванні та вимогах цивільного захисту. Так, наприклад, з 1 листопада поточного року запроваджується ПДВ для девелоперів і ПДФО для інвесторів на первинному ринку житла. 

Що стосується вимог цивільного захисту, спікерка зазначила, що будування бомбосховищ та укриттів не є обов’язковим в кожній новій будівлі, а лише зобов’язує проєктування певної документації для об’єктів наслідків СС2 та СС3.

«Будівельна галузь стане прозорішою, недобросовісні забудовники поступово будуть зникати з ринку, оскільки не зможуть виконати вимоги, передбачені законом».

Також крім нововведень в законодавство безпосередньо будівельної сфери Оксана Яринич згадала про закон про державну мову, який, за її словами «став важливою сходинкою в поширенні нашої рідної мови».

 
Дискусійна панель забудовників та експертів ринку

Модератором дискусійної панелі виступила Дар’я Шкуренко, співзасновниця та керуючий партнер консалтингової агенції «NO matter». Учасниками стали експерти первинного ринку нерухомості:

Під час дискусійної панелі розглянули цінову політику сучасних новобудов, як вона змінилася під час війни, а також приділили увагу прогнозуванню майбутніх тенденцій на первинному ринку України. Так, більшість учасників підтвердила, що в гривневому еквіваленті вартість об’єктів зросла, а ось якщо говорити про доларові ціни, то вартість або залишилася на тому ж рівні, або навіть стала трішки нижчою. Якщо ж говорити про конкретні цифри зростання, вони коливалися від 15 і до 25 відсотків.

«Потрібно купувати в кризовий період, щоб мати більшу маржу».

Окремо торкнулися питання продажу житла в новобудовах з ремонтами, з огляду на те, скільки людей потребують нового житла. Проте думка девелоперів тут розділилися: були як ті, хто вже готовий пропонувати подібний продукт українцям, так і ті, хто поки що тільки розглядає подібну можливість без конкретних дій.

«Маркетинг і продажі наразі більше про стратегічне переосмислення ніж про боротьбу за місячні показники».

На завершення дискусійної панелі торкнулися питань маркетингу та його впливу на сучасний первинний ринок. Так, Сергій Волкошовець впевнено сказав, що Ірпінь вже є одним з топових міст для життя, тому для успіху достатньо буде відновити понівечені будівлі. Також всі забудовники погодилися у важливості публікації контенту для потенційних інвесторів, який допоможе зрозуміти – чи все йде за планом.

Крім цього, не можна було проігнорувати питання програмного продукту, адже більшість девелоперів працювало до повномасштабного вторгнення на російському продукті. Так, Сергій Волкошовець розповів, що їх компанія однозначно відмовилася від попередньої системи, але поки на етапі вибору найбільш відповідної їх потребам. Ірина Міхальова також підтвердила перехід, до якого їх компанія, за її словами дуже довго готувалася.

 
Лідер року Новобудови DOM.RIA 2022

Наприкінці цього насиченого дня відбулася ще одна визначна подія – оголошення переможців Премії Лідер року Новобудови DOM.RIA 2022. Премія, яка з’явилася лише торік, сьогодні доповнилася ще 5 номінаціями, в яких відзначили забудовників, які активно допомагають під час війни, продовжують будувати та передавати ключі новим власникам. В них DOM.RIA відзначає сьогодні 74 українські компанії:

Весь бюджет, який був заплановано на нагородження, 150 тис. грн, DOM.RIA відправили на авто для ЗСУ, щоб наблизити перемогу України. Після оголошення переможців гостям онлайн-платформи показали документальну стрічку, де забудовники розповіли свою історію, як вони жили та досягали нових сенсів та цілей з початку війни.

Так і пройшла перша експертна онлайн-платформа для забудовників від DOM.RIA. DOM.RIA вдячні всім, хто долучився до нашого івенту та зробив його можливим. Саме ви даруєте нам натхнення рухатися далі та об’єднуватися заради перемоги. 

Темы:

Новости по теме

Последние новости

наверх
Мы используем cookie, чтобы вам было удобнее пользоваться сайтом
Подробней →