Що змінилося на ринку нерухомості у жовтні: дослідження DIM.RIA

2024-11-08 11:06

Аналітики DIM.RIA дослідили зміни, які жовтень приніс на ринок первинної та вторинної нерухомості й на ринок оренди житла. Основні тренди другого місяця осені: високий попит відносно кількості оголошень з оренди та продажу вторинного житла та підвищення цін у цих пропозиціях.

Первинний ринок

Пропозиція

Наприкінці жовтня 2024 активними залишаються відділи продажів у 77% новобудов. За минулий місяць в Україні здали в експлуатацію 11 новобудов на 25 секцій, з них дві новобудови у Києві та чотири у Київській області. 

Ціни

Середня вартість за квадратний метр у валюті протягом місяця дещо збільшилась у більшості областей України. Порівняно з жовтнем минулого року ціна також переважно зростала у регіонах, що віддалені від зони бойових дій, найбільше — у Кіровоградській, Волинській та Івано-Франківській областях (11 – 20%). Найдорожчим на первинному ринку лишається Київ з середньою ціною $1 330 за м².

Попит

Жовтень відзначився зниженням інтересу до первинного житла серед користувачів з усіх областей. Найсуттєвіше зниження кількості зацікавлених користувачів порівняно з вереснем відбулось у Запорізькій та Харківській областях (-43% та -37% відповідно).

Вторинний ринок

Пропозиція

У жовтні на ринку вторинного житла збільшилась кількість пропозицій у Києві, Чернігівській, Рівненській, Запорізькій та Івано-Франківській областях. У порівнянні із жовтнем 2023 року кількість пропозицій зросла здебільшого у західних областях України.

Ціна

Ціна продажу однокімнатної квартири в жовтні у більшості областей коливалась в межах кількох відсотків. Водночас, у порівнянні з даними за жовтень 2023 року, вона переважно зростала. За місяць найбільший ріст показали Закарпатська (+9%) та Рівненська (+10%) області. Містом з найдорожчим житлом лишається Київ: у жовтні власники пропонували покупцям заплатити за однокімнатну квартиру у середньому $83,7 тис. 

Якщо розглядати столицю детальніше, найдорожчим є Печерський район з середньою ціною однокімнатної квартири $133,9 тис., а найбюджетнішим — Деснянський, $43,8 тис.

Попит

Протягом місяця інтерес користувачів до вторинного житла також спадав, найсильніше у відсотковому значенні — у Запорізькій, Миколаївській та Чернігівській областях. Проте кількість відгуків користувачів у кожній області перевищувала кількість доданих оголошень. 

Співвідношення кількості оголошень про купівлю та кількості відгуків на них у жовтні в Києві склало 1:3, у Львівській області — 1:5, у Дніпропетровській — 1:4, в Одеській — 1:3, у Харківській — 1:6.

Ринок оренди 

Пропозиція

На ринку оренди у жовтні кількість пропозицій житла зростала у всіх областях, окрім Івано-Франківської, Закарпатської, Волинської та Рівненської областей. Значно більше нових пропозицій, порівняно з вереснем, з’явилось на Кіровоградщині, Хмельниччині, Дніпровщині та у місті Київ.

Ціна 

Жовтень приніс ринку оренди незначний спад вартостей у половині областей України, зокрема на Кіровоградщині та Хмельниччині. Та все ж, у масштабі всієї країни ціна за оренду зросла. Найдорожчим для оренди залишається Київ, де власники, у середньому, оголошують 18 218 грн за однокімнатну квартиру. 

Найнижчі ціни Києва можна знайти у Деснянському районі — в середньому, 12 840 грн за однокімнатну квартиру, а найдорожчим районом є Шевченківський з середньою ціною оренди за місяць 22 679 грн.

Попит

У жовтні користувачі, порівняно із вереснем, менше шукати шукали житло для оренди. Найсуттєвіший відтік відбувся в Одеській (-25%) та Волинській (-20%) областях. У межах року інтерес до оренди пожвавився у Львівській, Тернопільській, Чернівецькій та Одеській областях.

Співвідношення кількості оголошень про оренду та кількості відгуків на них у жовтні в Києві склало 1:4, у Львівській області — 1:15, у Дніпропетровській — 1:10, в Одеській — 1:14, у Харківській — 1:13. 

Темы:

Новости по теме

Последние новости

наверх
Мы используем cookie, чтобы вам было удобнее пользоваться сайтом
Подробней →