Продається квартира. Раз у рік

Починаючи з першого січня поточного року в силу вступила стаття Закону України "Про податок з доходів фізичних осіб", яка стосується операц

Поделись новостью с другом:
Поделись новостью с другом:
ій з продажу нерухомого майна...Декілька років тому вже йшла мова про оподаткування, але тоді стаття була призупинена. Сьогодні ж боятися немає чого, запевняють податківці, адже законодавчі норми досить лояльні.- Якщо продаж майна здійснюється раз у рік, операція не оподатковується, - розповідає заступник начальника відділу зв\'язків з громадськістю, ЗМІ та масово-роз\'яснювальної роботи ДПІ у м. Вінниці Олена Поляруш. - До того ж оподаткування не здійснюється при умові продажу квартир з загальною площею менше 100 квадратних метрів. У Вінниці ж більшість квартир, які продаються, мають таку площу.\r\nЗгідно із законодавчими нормами, якщо продається нерухоме майно площею більше 100 квадратних метрів, обов\'язково здійснюється вартість перевищення, а ставка податку тоді складе один відсоток від усього перевищення. Стосовно продажу більше ніж один раз у рік, ставка податку становитиме п\'ять відсотків. До речі, податок сплачує той, хто продає, тобто хто й отримує дохід від продажу нерухомого майна.\r\nЗа словами Олени Поляруш, податок сплачується з договірної вартості відчуженого майна, але не нижче оціночної. В даному випадку податковими агентами є нотаріуси, які не мають права посвідчити договір відчуження нерухомого майна до тих пір, поки не буде сплачений податок. Крім того, під час продажу ще необхідно сплатити збір до Пенсійного фонду (один відсоток) та державне мито в розмірі одного відсотка від усієї вартості.Тетяна БАКОВСЬКА
Поделись новостью с другом:

Интересные новости

Стало известно, кому в 2018 нужно уплатить налог на недвижимость

Стало известно, кому в 2018 нужно уплатить налог на недвижимость

1455
Украинцам до 1 июля придут сообщения о начисленной сумме налога на недвижимость. Уплатить налог необходимо в течение 60 дней со дня получения уведомления.
В Харькове увеличили финансирование «теплых кредитов» для ОСМД

В Харькове увеличили финансирование «теплых кредитов» для ОСМД

11
Харьковский горсовет увеличил финансирование городской программы «теплых» кредитов для ОСМД на 0,5 млн грн. ОСМД получат софинансирование не менее 80% суммы «теплого кредита».
Средний размер субсидий уменьшился до 168,5 грн

Средний размер субсидий уменьшился до 168,5 грн

604
По данным Госстата Украины средний размер назначенной субсидии в мае 2018 года уменьшился по сравнению с соответствующим периодом 2017 года на 59,1% и составил 168,5 грн.
наверх