За нерухомiсть, як i ранiше, бiльше платять доларами

  • Дата публикации: 2008-07-04 14:45
  • Просмотров: 411
  • Город: Винница

Падiння курсу долара – основної валюти при розрахунках на чернiвецькому ринку нерухомостi – та змiцнення гривнi жодним чином не вплинуло на вартiсть буковинських квартир та особнякiв. Замiсть ранiше прогнозованого подорожчання, спостерiгається стабiльнiсть вартостi житла, а подекуди навiть сезонне зниження на одну-три тисячi доларiв.

Поделись новостью с другом:
За нерухомiсть, як i ранiше, бiльше платять доларами

У травнi-червнi чернiвецькi рiелтори нудьгували, а тепер процеси купiвлi-продажу повiльно починають набирати обертiв.

- До серпня на ринку нерухомостi сезонний застiй. Люди зараз не думають про купiвлю-продаж, а вiдпочивають, – розповiла Ольга, спiвробiтник агентства нерухомостi “Квартал”. – Пiсля того, як гривню змiцнили, люди не знали, в якiй валютi укладати угоди. А тепер починають надавати перевагу гривнi або євро.

А щоби квартира, яка до падiння долара коштувала 50 тисяч доларiв (вiдповiдно 250 тисяч гривень), за новим курсом не втратила в нацiональнiй валютi щонайменше 10 тисяч, дещо пiдняли вартiсть в доларах.

- Нинi цiни не тiльки стабiлiзувалися, ми навiть спостерiгаємо деяке зниження вартостi житла, приблизно в межах однiєї-трьох тисяч доларiв. Це щорiчний сезонний фактор, – повiдомили в iншому агентствi нерухомостi.

– Нинi пропозицiї навiть перевищують попит. Операцiї купiвлi-продажу переважно здiйснюються в доларах, багато людей переконанi, що вже восени курс гривнi знову становитиме 5-5,05 за долар.
Вiталiй Арiфов, директор агентства нерухомостi “Замок”, так само вважає, що основною валютою при операцiях купiвлi-продажу житла залишається долар, проте фахiвець переконаний, що про курс 5,05 буковинцi вже поступово забувають.

Через полiтичну та економiчну нестабiльнiсть ринок нерухомостi нинi не прогнозований. Тому, що буде з вартiстю житла навiть у найближчi мiсяцi, рiелтори не беруться передбачати.
– Якщо надалi триватиме така полiтика змiцнення гривнi, ринок нерухомостi почне сипатися, – зауважив

Вiталiй Афiров.

До теми

У Чернiвцях найбiльшим попитом користуються двокiмнатнi “чешки”, двокiмнатнi “панельки”, а також однокiмнатнi “чешки” та “київки”. Найактивнiше продається житло вартiстю до 80 тисяч доларiв. Усе, що коштує понад 100 тисяч, – продати важко.

Материал от:
наверх
Листайте влево
для просмотра следующей новости