З 2009 року у Львовi введуть нову нормативно-грошову оцiнку земель

  • Дата публикации: 2008-08-19 11:47
  • Просмотров: 518
  • Город: Винница

З нового року у Львовi планують ввести нову нормативно-грошову оцiнку земель. Про це 18 серпня пiд час прес-конференцiї повiдомив заступник начальника управлiння природних ресурсiв та регулювання земельних вiдносин Львiвської мiської ради Iгор Гуменчук.

Поделись новостью с другом:
З 2009 року у Львовi введуть нову нормативно-грошову оцiнку земель

Нормативно-грошова оцiнка є основою для формування земельного податку, плати за оренду. Попередню грошову оцiнку земель Львова було затверджено 1999 року. Розробку нової оцiнки здiйснювали iнститути: "Мiстопроект", "Львiвський науково-дослiдний та проектний Iнститут землеустрою", "Державний науково-дослiдний iнститут автоматизованих систем в будiвництвi". Зраз документацiя з грошової оцiнки земель Львова перебуває на експертизi в Держкомземi України. "Восени її буде винесено на сесiю Львiвської мiської ради. Доцiльно її вводити у дiю з нового бюджетного року", - поiнформував начальник управлiння.

За новою системою оцiнки мiсто подiлено на 77 зон, якi, своєю чергою, роздiленi на 359 оцiночних районiв. "Ми видiлили близько 7 500 показникiв, якi впливають на оцiнку кожної зони. Основними при оцiнцi землi є чотири критерiї - доступнiсть до центру, екологiя, соцiально-мiстобудiвна привабливiсть, iнженерно-транспортне сполучення", - зазначив I. Гуменчук.

Вiн додав, що в 1999 роцi базова ставка вартостi землi становила 104,9 грн за метр квадратний. "До цього моменту базова вартiсть дорiвнювала 287 грн. Зараз це буде 529,75 грн. Обрахування здiйснюватимуться за допомогою спецiальної програми i вiдповiдно до коефiцiєнту привабливостi земельної дiлянки. Найбiльшим є коефiцiєнт 3,2, найнижчий - 1,74. Найдорожчою є земля в центрi мiста, найдешевшими наразi є райони Левандiвка, Рясне-2, Лiнкольна, Лисиничi. Кожнi 3-4 роки у Львовi буде нова грошова оцiнка землi", - розповiв I. Гуменчук.

Чиновник впевнений, що нова оцiнка землi дозволить збiльшити надходження до бюджету мiста вiд оренди та земельного податку на 35-40%. У 2009 роцi вiд оренди землi мiсто планує отримати 52-56 млн грн.

Материал от:
наверх
Листайте влево
для просмотра следующей новости