У Львовi готується втручання в iсторичну забудову, з метою наживи

  • Дата публикации: 2008-06-26 14:35
  • Просмотров: 394
  • Город: Винница

Будинок на пл. Мiцкевича, 2 у Львовi не внесений до спискiв пам’яток, але, безумовно, належить до iсторичної забудови центральної частини Львова, якою опiкуються вiтчизнянi й мiжнароднi пам’яткоохороннi органiзацiї, - про це ЗIК повiдомив член IКОМОС України Микола Гайда.

Поделись новостью с другом:
У Львовi готується втручання в iсторичну забудову, з метою наживи

«Нарiжний будинок на пл. Мiцкевича – вул. Вороного належить до фонової забудови у категорiї цiнностi, яку свого часу розробив Iнститут «Украхзахiдпроектреставрацiя». Це означає, що його можна змiнювати, хоч iсторична забудова допускає в себе втручання тiльки до певного ступеня, адже йдеться про архiтектурний ансамбль охоронної зони. Однак, головний архiтектор мiста не має компетенцiї давати дозвiл на надбудову, вiн може тiльки висловити свою точку зору, але такий дозвiл дають iншi чинники. Оскiльки тепер будинок перебуває у приватнiй власностi й виставлений на продаж, то загроза, що йому надбудують два поверхи, є бiльш нiж реальною», – сказав незалежний експерт.

Ступiнь втручання у первiсний проект споруди буде визначатися проектом її перебудови, який має пройти погодження всiх вiдповiдних iнстанцiй. Але оскiльки бачення теперiшнього керiвництва архiтектурними структурами мiськради є таким, що толерує пiдвищення висотностi iсторичних споруд на центральних проспектах та площах у Львовi (бо жодне пiдвищення поверховостi воно не оскаржувало), то найiмовiрнiше, що архiтектурнi служби мiста не матимуть нiчого проти нарощення поверхiв на будинку, з якого нещодавно виселився магазин-салон «Художник». Бiльше того, проектант реконструкцiї цього будинку шляхом надбудови двох поверхiв, вимагатиме мiстобудiвного обґрунтування, i вiн без проблем його зможе отримати. Адже теперiшнiй директор iнституту «Укрзахiдпроектреставрацiя» Володимир Швець вiдомий своїми висловлюваннями на захист «модернiзацiї» iсторичного середовища, в якому на його думку задля пiдвищення комфорту життя до сучасних цивiлiзацiйних стандартiв, допустиме втручання.

За такої ситуацiї, коли руками «Укрзахiдпроектреставрацiї» проект добудови отримає обґрунтування, громадськi органiзацiї вже не матимуть до кого апелювати. Єдине, що може зробити пам’яткоохоронна громадськiсть, це iнiцiювати процес надання будинку статусу пам’ятки з боку Товариства охорони пам’яток України, Товариства шанувальникiв Львова, якоїсь спецiалiзованої органiзацiї та фiзичної особи.

Офiцiйного коментарiв на запит до чинникiв, якi б мали пояснити ситуацiю iз продажем i перебудовою споруди на пл. Мiцкевича в охороннiй зонi iсторичної забудови центру Львова, через прес-службу мiськради iще не надходило.

Материал от:
наверх
Листайте влево
для просмотра следующей новости