Строительная отрасль более других пострадала в кризис, считает Президент В.Ющенко

  • Дата публикации: 2009-06-09 10:41
  • Просмотров: 317

Президент України Вiктор Ющенко стурбований бездiяльнiстю уряду в питаннi добудови житла з високим ступенем готовностi.

Поделись новостью с другом:
Строительная отрасль более других пострадала в кризис, считает Президент В.Ющенко

На цьому вiн наголосив сьогоднi на нарадi з Головою НБУ, представниками Мiнiстерства фiнансiв, Державної iпотечної установи, Мiнiстерства регiонального розвитку i будiвництва та Державного ощадного банку.

«Мене турбує така урядова полiтика, i я знаходжу в цьому велике розчарування. Ми так працювати не можемо», - сказав Президент.

Глава держави нагадав, що 8 квiтня 2009 року пiдписав Указ «Про деякi заходи щодо сприяння добудовi житлових об`єктiв», у якому був запропонований прозорий та ефективний механiзм стабiлiзацiї ситуацiї в будiвельному секторi. За його словами, метою Указу було об`єднати зусилля Державної iпотечної установи, Державного ощадного банку, НБУ, Української будiвельної асоцiацiї, щоб добудувати 700 об`єктiв iз високим ступенем готовностi.

В. Ющенко констатував, що пiсля подiбної наради у квiтнi добудування таких об`єктiв не зрушило з мiсця.

Згiдно iз запропонованою схемою, пiд гарантованi цiннi папери Державна iпотечна установа мала залучити через Державний ощадний банк кошти Нацiонального банку України в розмiрi 1 млрд. грн., якi в подальшому повиннi надаватись населенню як пiльговi довгостроковi кредити.

Вiн звернувся до присутнiх на нарадi iз проханням пояснити причини, з яких ця схема не працює.

«У мене запитання, урядовцi, до вас: що заважає взяти 1 мiльярд, який лежить за нашою спiльною домовленiстю, для того, щоб почати проект добудови 700 житлових будинкiв?» - запитав Президент.

Глава держави наголосив, що будiвельна галузь чи не найбiльше постраждала в умовах кризи: за перший квартал цього року спад житлового будiвництва скоротився на 55% вiд рiвня попереднього року. Вiдтак, за його словами, треба було використати будь-яку можливiсть для пiдтримки галузi.

Пiдсумовуючи результати наради, Президент зазначив: якщо зараз немає можливостi здiйснити такий крок на 1 мiльярд гривень, то слiд робити це траншами, перший з яких мiг би становити 30 млн. грн. Вiктор Ющенко дав доручення до 9 червня визначити перелiк житлових об`єктiв з готовнiстю понад 70% для першочергового добудування, на якi й будуть спрямованi цi кошти.

Материал от:
наверх
Листайте влево
для просмотра следующей новости