Розбудова столицi: Вiдновлювати будiвництво через 2—3 роки буде дорожче

  • Дата публикации: 2009-10-16 01:50
  • Просмотров: 245

За вiдсутностi банкiвського кредитування та низької платоспроможностi українцiв первинний ринок нерухомостi продовжує шукати "дно", передає Iнфобуд. З початку осенi лише кiлька будiвельних майданчикiв поновили будiвельнi роботи. Iншi ж недобудованi будинки "законсервованi" на невизначений термiн.

Поделись новостью с другом:
Розбудова столицi: Вiдновлювати будiвництво через 2—3 роки буде дорожче
Тому таке житло не лише втрачає привабливiсть серед покупцiв, якi хочуть його купити, а й значно поступається якiстю. Адже з кожним днем простою недобудованi будинки стають непридатними для життя. Будiвельнi компанiї не знижують цiни навiть на такi апартаменти. Про ситуацiю на первинному ринку житла "Хрещатику" розповiв архiтектор Дмитро Васильєв.

— Якi iнвестицiйнi проекти в будiвельнiй галузi будуть найпопулярнiшими найближчим часом з огляду на iснуючi ризики?
— Пiсля кризи популярними стануть проекти економ-класу та премiум iз бiзнес-класу. Найбiльше постраждає середнiй клас, який найбiльше зазнав ризикiв пiд час кризи. Добре буде розвиватися бюджетне котеджне будiвництво.

— Наскiльки нинi скоротилися iнвестицiї в нерухомiсть?
— Зацiкавленiсть з боку iнвесторiв зменшилася приблизно на половину.

— Якi наслiдки спичинить ситуацiя затягування введення в експлуатацiю житла?
— Окрiм того, що страждає периферiя району, незручностi з постiйно зачиненими проїздами. Якщо будiвництво триває бiльш нiж один рiк, то внаслiдок опадiв, морозiв починають руйнуватися недобудованi примiщення. У зв’язку iз цим вiдновлювати будiвництво через 2—3 роки буде дорожче, нiж будувати його зараз. А ще практично неможливо продати такi об’єкти. Змiнити ситуацiю може реконструкцiя.

— Як багато нинi недобудованих об’єктiв у Києвi, адже окремi компанiї все-таки поновили будiвництво?
— За статистикою, наразi в Києвi 23 таких об’єкти, половину з них зводитимуть пiсля кризи, а половина має бути реконструйованою. Особисто я знаю 2—3 об’єкти, якi можуть нормально добудувати. Загалом же в Києвi 43-м новобудовам потрiбна реконцепцiя, а 27 iз них i реконструкцiя, пише Хрещатик. В складi об’єктiв, якi потребують перегляду проектної документацiї й проведення вiдповiдних робiт — 34 житлових будинки i 9 об’єктiв комерцiйної нерухомостi. На сьогоднi в 17 житлових будинках будiвельнi роботи завершено на 1—35 вiдсоткiв, а в 18 об’єктах — на 40—75 вiдсоткiв i лише 8 об’єктiв мають ступiнь завершеностi вiд 80 до 90 вiдсоткiв.

— Якi вашi прогнози щодо майбутнього розвитку будiвельної галузi столицi?
— Нинi забудовники обґрунтованiше ставитимуться до своїх проектiв. Наразi думають бiльше про те, кому продаватимуть, за якою цiною, щоб в проектi закласти цю цiну.

— Чи допоможе рiшення уряду про фiнансування об’єктiв незавершеного будiвництва?

— Безумовно, рiшення вплине позитивно, адже багатьом компанiями нинi дуже важко отримати кредити для того, щоб добудувати об’єкти.

— Чи є сенс купувати сьогоднi квартиру на первинному ринку?
— Це питання особистого бюджету громадян. Звiсно, найкраще купувати квартиру в новому будинку, час експлуатацiї якої тiльки розпочався i новi технологiї забезпечуть комфорт проживання людей у подальшому.

— Якi об’єкти нерухомостi нинi найбiльше купують i чи купують взагалi?
— З початку певної “вiдлиги” на ринку, а саме: з початку липня, найбiльший попит у Києвi на однокiмнатнi квартири, мiнiмальна площа яких становить 40—45 квадратних метрiв, передає Iнфобуд. Вiдповiдно виграють тi забудовники, котрi спрогнозували пiдвищення попиту на квартири меншої площi. В котеджному будiвництвi зростання нема, адже з самого початку там заклали високi цiни. Споживача на такi об’єкти зараз немає.
Материал от:
наверх
Листайте влево
для просмотра следующей новости