Податок на в’їзд до української столицi багатьох здивував, мiську ж владу втiшив

  • Дата публикации: 2009-01-26 16:45
  • Просмотров: 426

Генеральна прокуратура вважає незаконним рiшення Київради про платний в’їзд до столицi транзитного транспорту, оскiльки воно порушує права громадян.

Поделись новостью с другом:
Податок на в’їзд до української столицi багатьох здивував, мiську ж владу втiшив

Вiдповiдно до статтi 33 Конституцiї України кожний, хто на законних пiдставах перебуває на територiї України, має право вiльно пересуватися. Однак столична влада мотивує своє рiшення необхiднiстю впорядкувати рух транспорту, а також потребами поповнити бюджет.

Збирати грошi з подорожнiх – iдея не нова. Ще з давнiх часiв на основних шляхах були охочi брати платню за можливiсть рухатися битим шляхом. А той з них, який на шляху до Києва – «матерi городiв руських» – промишляв, навiть у билини потрапив. Солов’єм-розбiйником його звали.

Можливо, й рiшення Київської мiської Ради вiд 22 грудня стане iсторичним, адже ним затверджено платню за в`їзд транзитного автотранспорту до Києва.

Необхiднiсть запровадження платнi за можливiсть в`їхати до столицi, пояснив перший заступник голови КМДА Денис Басс.

За його словами, «сьогоднi Київ має 250 тисяч транзитних машин, якi жодного стосунку до мiста не мають. При цьому вони забруднюють екологiю, руйнують нашi дороги i створюють затори. Цим рiшенням ми зможемо впорядкувати цей потiк i, бiльше того, на 1 мiльярд гривень поповнити бюджет. Цi грошi ми направимо на будiвництво транспортних розв`язок. Сума компенсацiї буде розрахована спецiальним розпорядженням адмiнiстрацiї, а киян депутати звiльнили вiд будь-якої плати – їм будуть видавати спецiальнi картки».

«Це порушує право людини на пересування... »

Мiж тим заступник генерального прокурора України Вiктор Кудрявцев рiшення про платний в’їзд до столицi транзитного транспорту вважає «незаконним» i таким, що «порушує права громадян».

Такої ж думки Голова Мiжнародної Федерацiї захисту прав водiїв Роман Зар: «Це порушує право людини на пересування…i органiзовує окремi князiвства, де братимуть платню з тих, хто до тсолицi хоче приїхати».

Стаття 33 Конституцiї гарантує кожному, хто на законних пiдставах перебуває на територiї України, право вiльно пересуватися.

Однак обмеження на в’їзд транспорту у свiтовiй та європейськiй практицi iснують. Хоча йдеться лише про обмеження, або регульоване платнею обмеження на в’їзд у центральну частину мiст, а не саме мiсто.
Такi правила дiють, наприклад, в iталiйськiй Болоньї та у Лондонi.

Але транспортне управлiння британської столицi визнало, що запровадження з 2003 року мунiципального податку у 8 фунтiв на в’їзд до центру мiста проблему заторiв не вирiшило, хоча й принесло до мiського бюджету значнi грошi.

Київська мiська влада сподiвається, що своїм рiшенням рiзко зменшить кiлькiсть охочих власним транспортом потрапити до столицi. А щодо плати, то ще у вереснi пропонували 5 гривень, а тепер суму поки не назвали.

Адже ще треба побудувати термiнали для транзитного транспорту. На їхнє будiвництво розрахують витратити щонайменше 3 роки, тому стягнення збору доведеться вiдкласти до 2011 року.

Материал от:
наверх
Листайте влево
для просмотра следующей новости