"Доступне житло": Перший будинок - до Дня мiста

  • Дата публикации: 2008-07-01 12:27
  • Просмотров: 683
  • Город: Винница

Як вiдомо, у пiлотний проект реалiзацiї програми „Доступне житло”, iнiцiйованої Президентом України, потрапила i Полтава.

Поделись новостью с другом:
"Доступне житло": Перший будинок - до Дня мiста

Було вибрано 5 вiльних дiлянок, де мали звестися будинки за спiвфiнансування держави (30%) i громадян (70%). Однак держава пообiцяла, але грошей так i не дала. Тому депутати мiської ради, вболiваючи за полтавцiв з невисоким рiвнем доходiв, вирiшили профiнансувати цi 30% з мiського бюджету.

Перший 10-поверховий будинок iз запланованої серiї на бульварi Боровиковського, 3 почали зводити в листопадi минулого року i планують ввести в експлуатацiю до Дня мiста. Замовник - управлiння капiтального будiвництва мiськвиконкому, пiдрядник – Полтавський домобудiвельний комбiнат. Всього багатоповерхiвка матиме 100 квартир на 1-2 кiмнати.

На останньому засiданнi виконкому затверджено список громадян, якi перебувають на загальномiському квартирному облiку i якi погодилися взяти участь у будiвництвi цього житла. Всього до 20 червня надiйшло 160 звернень. АБ „Полтавабанк” надає заявникам пiльговий кредит пiд 16,5% рiчних, з конкретним розрахунком його погашення в залежностi вiд рiвня доходiв. Дiапазон виплат – 7-15 рокiв.

Десять квартир з iнiцiативи мiського голови Андрiя Матковського безкоштовно зарезервовано за iнвалiдами та учасниками Великої Вiтчизняної вiйни, Збройних Сил, iнвалiдами загального захворювання, сиротами. Одну так само видiлено за програмою „Житло вiйськовим”. На решту 89 складався реєстр з урахуванням пiльг i дати взяття на облiк. Майже половина списку – бюджетники (медики, правоохоронцi, найбiльше учителiв). З цих вiсiмдесяти дев’яти квартир 22 отримають тi, хто має на це позачергове право (чорнобильцi двох категорiй, молодi фахiвцi тощо)..

Списки затверджено, а кiлькiсть бажаючих отримати дешеве житло зростає. Люди вже цiкавляться, де споруджуватимуть наступний будинок в рамках цiєї програми. Мiська влада планує його звести на перехрестi вул. Башкирцевої та Горобця, - повiдомляє офiцiйний сайт Полтавської мiської ради.

Материал от:
наверх
Листайте влево
для просмотра следующей новости